Uitwisseling met Heusenstamm
Prachtig nieuws uit Atheneum Malle om het jaar feestelijk mee af te sluiten! Onze school is onlangs een unieke samenwerking aangegaan met de Adolf-Reichwein-Schule in Heusenstamm, de Duitse zustergemeente van Malle in de buurt van Frankfurt. “Daarmee zijn wij de enige school in Malle die voor het vak Duits samenwerkt met deze zustergemeente,” stelt leerkracht Duits An Verhulst.
Startschot: Het Weihnachtskartenprojekt
Onze leerlingen hebben zelf een kerstfoto gemaakt, een hartverwarmende kerstbrief geschreven en echte Belgische chocolade gekocht voor hun nieuwe Duitse vrienden: Barshna, Donya, Dunja, Eva und Julia. “Op 6 december worden deze attenties persoonlijk meegenomen naar Heusenstamm, waar vertegenwoordigers van de Intergemeentelijke Verbroedering Malle aanwezig zijn op de kerstmarkt,” vervolgt An Verhulst. “In ruil ontvangen wij binnenkort ook feestelijke post uit Duitsland!”
Leren over grenzen heen
Na de kerstperiode schakelen beide scholen over op digitaal contact. De leerlingen stellen Malle voor in het Duits, ontdekken elkaars leefwereld en bouwen samen een internationale vriendschap op. “Het bruist hier al van de creatieve ideeën,” lacht Marie van 6 Latijn - Moderne Talen.
Vooruitblik op 2027
Ook de gemeente denkt verder vooruit: daar wordt al met het idee gespeeld om in 2027 jongeren uit Heusenstamm naar Malle uit te nodigen. “Wat een prachtig vooruitzicht om onze Duitse vrienden dan ook écht te ontmoeten,” blikt An Verhulst vooruit.
Het Atheneum Malle is ontzettend trots op haar leerlingen die met veel enthousiasme op deze internationale kar springen. Op naar nog meer mooie projecten… samen über die Grenze!


